У Польщі досі перебуває близько мільйона біженців з України, серед яких є люди з інвалідністю. Для того, щоб полегшити їм доступ до різних ініціатив та послуг, ми вирішили створити список організацій, які займаються підтримкою людей з інвалідністю або мають у своїй пропозиції програми, присвячені особам з неповносправністю. Метою нашої ініціативи є поширення актуальної інформації про доступну підтримку для людей з інвалідністю, які проживають у Польщі.

Наведений нижче список створений для біженців з інвалідністю та їхніх родичів. Він також може бути використаний польськими жінками і чоловіками з неповносправністю, а також тими, хто працює в неурядових організаціях та інших суспільно корисних організаціях. Ми сподіваємося, що з цього списоку зможе скористатись якомога більша кількість осіб, які мають таку потребу.

На сторінціі ви знайдете організації, що працюють у різних сферах, більшість з яких надають послуги безкоштовно. Кожна організація має короткий опис своєї діяльності та хештеги, що описують тип діяльності, мову, якою можна отримати підтримку, та на кого спрямована діяльність.

Інформація, опублікована на цій сторінціі, є результатом онлайн-опитування, проведеного Фундацією розвитку дитини імені Яна Амоса Коменського, яке було розіслано неурядовим організаціям, а також нашого власного дослідження та перевірки даних. Ми хотіли б і хочемо подякувати всім організаціям, які самі звернулися до нас і взяли участь в опитуванні. Особлива подяка Польському міграційному форуму, який поділився з нами власним списком організацій, та організації Mapuj Pomoc, чия робота допомогла нам у перевірці даних.

Список організацій

фільтр

Kонтакт:
Воєводство: Малопольське, Мазовецьке, Великопольське

інтеграція, правова допомога, психологічна підтримка, телефон довіри, Україна, допомога опікунам

Асоціація "Мудіта" підтримує сім'ї та опікунів/ек людей з інвалідністю через міжсекторальну підтримку та інформування громадськості. У нас є дві служби допомоги та асистанс у Варшаві та Кракові, терапевтичні, рекреаційні та інтеграційні заходи, інформаційний бюлетень та гаряча лінія допомоги.
Мова
польська, російська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - телефон підтримки https://stowarzyszeniemudita.pl/telefon-wsparcia/
Воєводство: Мазовецьке

освіта, інтеграція, мовні курси, біженці, матеріальна допомога, переклад, Україна

Організація, що працює для біженців з 2016 року. Пропонує індивідуальну підтримку (інформація, допомога з перекладом, офісна підтримка тощо), обмежену натуральну допомогу, уроки польської мови як іноземної, репетиторство зі шкільних предметів та нерегулярні інтеграційні заходи.
Мова
англійська, білоруська, польська, російська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Малопольське

інтеграція, логопедія, біженці, правова допомога, психологічна підтримка, допомога опікунам

Ми підтримуємо сім'ї іммігрантів з дітьми з інвалідністю. Організовуємо психотерапевтичні зустрічі, курси польської та англійської мов, релаксаційні семінари для батьків, фізіотерапію, логопедичні заняття для дітей. Надаємо інформаційну підтримку з питань, пов'язаних з легалізацією, інтеграцією в Польщі сімей осіб з інвалідністю, отриманням польських довідок про інвалідність та довідок про необхідність спеціальної освіти тощо.
Мова
англійська, польська, російська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Сілезьке

освіта, сліпота, біженці, психологічна підтримка, реабілітація, медичне обладнання, Україна, воркшопи, заняття для дітей

Основні напрямки діяльності: закупівля обладнання для реабілітації, переатестації, навчання, фінансування реабілітаційних канікул, зелених таборів, операцій, організація виїзних та стаціонарних майстер-класів для дітей та молоді з інвалідністю, екскурсій, психологічна підтримка, вирівнювання можливостей, позакласні та позашкільні заходи. Допомога біженцям та біженкам з 2022 року.
Мова
англійська, польська, українська
Одержувачі послуг
діти, молодь
Воєводство: Мазовецьке

освіта, інтеграція, біженці, люди в кризі, педагогічна підтримка, попередження насильства, Україна

Організація вуличних працівників, що працює з дітьми та молоддю протягом 25 років, з березня 2022 року також проводить заходи для дітей та молодих дорослих біженців у сфері інтеграції.
Мова
польська, російська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Люблінське

педагогічна підтримка, допомога постраждалим від насильства, правова допомога, психологічна підтримка, психологічна порадня, попередження насильства, тренінги, телефон довіри, воркшопи, допомога опікунам, заняття для дітей

Фундація "Sempre a Frente" допомагає дітям та молоді в процесі дорослішання з 2010 року. Вона просуває та підтримує психічне здоров'я молодих людей. Підтримує розвиток психосоціальних компетенцій дітей, підлітків та молодих людей. Серед іншого, вона керує Центром допомоги дітям у Любліні, який надає безкоштовну міждисциплінарну підтримку (наприклад, психологічну, психіатричну, юридичну) дітям, які зазнали жорстокого поводження, та їхнім опікунам, які не є правопорушниками.
Мова
англійська, польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - телефон підтримки молоді https://sempre.org.pl/wsparcie-psychologiczne
Воєводство: Великопольське

фізіотерапія, логопедія, люди в кризі, педагогічна підтримка, психологічна підтримка, психологічна порадня, реабілітація, допомога опікунам, заняття для дітей

Фундація "Початок світу" керує Центром реабілітації, освіти та виховання, а також терапії для дітей та молоді.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, молодь
Воєводство: Мазовецьке

логопедія, педагогічна підтримка, психологічна підтримка, психологічна порадня, попередження насильства, соціотерапія, телефон довіри, залежність

Фундація опікується дітьми та молодими людьми з порушеннями розвитку та з ризиком соціальної ізоляції. У Фундації працюють фахівці та спеціалісти в галузі профілактики та терапії залежностей, соціотерапії, протидії насильству, логопеди та педагоги.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - гаряча лінія та електронна пошта https://uzaleznienia-plock.pl/blog/telefon-zaufania
Воєводство: Нижньосілезьке, Любуське, Великопольське

люди в кризі, допомога постраждалим від насильства, правова допомога, психологічна підтримка, психологічна порадня, допомога опікунам

У нас працює Центр допомоги дітям. Це заклад, де ми комплексно допомагаємо дітям, які постраждали від злочинів, а також їхнім опікунам, які не є правопорушниками. Ми також працюємо з дітьми, які перебувають у кризі суїциду, та з дітьми, які пережили важку втрату.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, молодь
Воєводство: Любуське

освіта, інтеграція, біженці, люди в кризі, люди похилого віку, Україна, працевлаштування

Освітнє товариство "Pomost" - це організація, яка працює для підтримки місцевої громади. Діяльність товариства зосереджена на просуванні освіти, соціальної інтеграції, професійної активізації, а також розвитку творчості та навичок різних соціальних груп: молоді, людей у кризових ситуаціях, людей похилого віку, громадян та громадянок України, людей з обмеженими можливостями.
Мова
англійська, польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Kонтакт:
Воєводство: Вармінсько-Мазурське

допомога постраждалим від насильства, психологічна підтримка, психологічна порадня, попередження насильства, соціотерапія, воркшопи, допомога опікунам

Асоціація працює з 1995 року. Від самого початку її діяльність була спрямована на підтримку дітей, які перебувають під загрозою насильства або постраждали від нього, та їхніх родин.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Мазовецьке

інтеграція, люди в кризі, психологічна підтримка, психологічна порадня, люди похилого віку, телефон довіри, Україна, залежність, воркшопи

Фундація надає психологічну та спеціалізовану підтримку, спрямовану переважно на групи ризику соціального виключення. Ми проводимо комплексні заходи, спрямовані на дітей, молодь, сім'ї та людей похилого віку, які переживають психологічну кризу, воєнну кризу тощо. У фундаціяі бере на роботу співробітників, які відрізняються комплексним підходом у роботі з підопічними фундації.
Мова
польська, російська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Kонтакт:
Воєводство: Вся Польща

біженці, гуманітарна допомога, допомога постраждалим від насильства, правова допомога, психологічна підтримка, попередження насильства, Україна

Ми керуємо 3 центрами підтримки для біженців та біженок - юридична підтримка, курси польської мови, психологічна підтримка, освітня підтримка. 2 центри розташовані у Варшаві та 1 в Ополе. У нас є кілька мобільних груп, які виїжджають до різних осередків для біженців.
Мова
російська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - VOD-платформа, що пропонує онлайн-доступ до фільмів https://vod.humandoc.pl/
Воєводство: Мазовецьке

освіта, спорт, тренінги, воркшопи, заняття для дітей

Ми перевіряємо доступність різних об'єктів, громадських просторів і допомагаємо проектувати нові об'єкти з урахуванням доступності для всіх, особливо для людей з інвалідністю. Проводимо семінари та тренінги. Беремо участь у консультаціях з питань універсального дизайну, підтримки людей з інвалідністю та їхніх прав.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - див. нижче
Воєводство: Вся Польща

статеве виховання, медична допомога

Пошукова система кабінетів, адаптованих для людей з інвалідністю, які потребують скористатись з гінекологічних послуг. Інформація в пошуковій системі базується на даних, отриманих від медичних закладів. Обирайте категорії, які є особливо важливими для вас, вказуйте місто та знаходьте потрібну клініку.
Мова
польська
Одержувачі послуг
дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
не застосовується (тільки онлайн)
Воєводство: Мазовецьке

освіта, біженці, люди в кризі, правова допомога, психологічна підтримка, телефон довіри, Україна, воркшопи, працевлаштування, заняття для дітей

PFM працює для інтеграції іноземців та поляків, які проживають за кордоном, а також ініціює та підтримує заходи, які ведуть до діалогу між людьми різних культур. Фундація спеціалізується на інформаційній діяльності, надаючи пряму підтримку іноземцям (психологічну, на ринку праці, у легалізації перебування), навчанні (для вчителів, психологів, державних службовців), а також на заходах на межі формальної та неформальної освіти (семінари, міські ігри). PFM особливо підтримує жінок-мігранток - організовуючи пологові школи та групи підтримки для матерів-мігранток.
Мова
англійська, білоруська, дарі, французька, пушту, польська, російська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - телефон довіри для людей з досвідом міграції. HELPLINE PFM працює з понеділка по п'ятницю з 12.00 до 18.00.
Воєводство: Малопольське

статеве виховання, lgbtqia+, психологічна підтримка, воркшопи

"Фундація ""Дівчата в спектрі"" - це організація, яка підтримує дівчат та Igbt+ людей з аутизмом, створюючи для них безпечний простір. Ми пропонуємо дівчатам та ЛГБТ+ людям з аутизмом заходи, спрямовані на посилення почуття власної активності та спроможності, розвиток їхніх захоплень, пропонуємо менторство, психологічні консультації, групи самодопомоги. Ми послаблюємо стереотипи щодо жінок та ЛГБТ+ людей з аутизмом, сприяючи їхній творчості та професійному успіху. Ми також підвищуємо чутливість до гендерних відмінностей серед тих, хто працює з людьми з аутизмом, а також серед їхніх батьків та близьких"
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - 1) психо-сексологічні консультації для ЛГБТ+ підлітків з аутизмом https://dziewczynywspektrum.pl/konsultacje-seksuologiczne/, 2) онлайн матеріали (платна пропозиція) https://dziewczynywspektrum.pl/oferta/
Kонтакт:
Воєводство: Вся Польща, Мазовецьке

діагностика, медична допомога, реабілітація, медичне обладнання, тренінги, допомога опікунам

Фундація об'єднує польських пацієнтів зі СМА (спінальна м'язова атрофія) та їхніх близьких, представляє їхній голос і бореться за те, щоб вони мали кращий доступ до лікування, обладнання та необхідної медичної допомоги.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі
Онлайн-сервіси
Так - онлайн-матеріали https://www.fsma.pl/dzialalnosc/poradnictwo/webinary/
Воєводство: Вся Польща

освіта, глухота, мовні курси, переклад, працевлаштування

Польське товариство глухих - це неурядова організація для глухих і слабочуючих людей та інших осіб, пов'язаних зі спільнотою глухих. Метою організації є допомога глухим та слабочуючим людям у всіх аспектах життя, включаючи підтримку на ринку праці, освіту (навчання PJM, тренінги), молодіжні ініціативи та інші.
Мова
Міжнародна жестова мова (Жестуно), Польська жестова мова
Одержувачі послуг
дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - 1) онлайн-перекладач жестової мови https://cemn.pzg.org.pl/kursy-jezyka-migowego-i-szkolenia/tlumacz-on-line/ 2) онлайн-журнал "Світ тиші" https://swiatciszy.pl/
Kонтакт:
Воєводство: Вся Польща

інтеграція, тренінги, працевлаштування

Метою Фундації "Активація" є підтримка людей з інвалідністю у підготовці та виході на ринок праці, серед пропозицій, серед іншого, допомога в пошуку роботи. Ми також допомагаємо роботодавцям створювати інклюзивне робоче середовище та працевлаштовувати людей з інвалідністю.
Мова
польська, російська, українська
Одержувачі послуг
дорослі
Онлайн-сервіси
Так - база даних доступних вакансій для людей з інвалідністю: https://aktywizacja.org.pl/strefa-kandydata/baza-ofert-pracy/
Kонтакт:
Воєводство: Поморське

психологічна підтримка, реабілітація

Місія Фундації - надання психологічної, реабілітаційної та юридичної допомоги постраждалим від опіків та їхнім родичам.
Мова
англійська, польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Вся Польща

освіта, сліпота, медична допомога, правова допомога, психологічна порадня, реабілітація, воркшопи, працевлаштування

Найбільша в Польщі організація незрячих та слабозорих людей. Діяльність Товариства включає в себе освіту, реабілітацію, надання юридичних послуг та представництво інтересів незрячих і слабозорих людей у відносинах з органами влади та іншими установами та організаціями.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
не застосовується (тільки онлайн)
Воєводство: Мазовецьке

діагностика, логопедія, психологічна підтримка, реабілітація, тренінги, допомога опікунам, заняття для дітей

Місія фундації "Синапсис" - надання професійної допомоги дітям і дорослим з аутизмом та їхнім родинам, а також розробка системних рішень для покращення якості їхнього життя. Фундація пропонує послуги з діагностики, консультування, терапії та тестування.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Воєводство: Вся Польща

реабілітація, медичне обладнання, працевлаштування

Місія Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю полягає у створенні умов, що сприяють повноцінній участі осіб з інвалідністю у професійному та суспільному житті. PFRON для України https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/pomoc-obywatelom-ukrainy-z-niepelnosprawnoscia/
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - база знань (працевлаштування, установи підтримки, онлайн-навчання та ін.) https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/
Воєводство:

фізіотерапія, глухота, інтеграція, сліпота, психологічна підтримка, реабілітація, медичне обладнання, тренінги, воркшопи, працевлаштування

Пошукова система для НУО, що пропонують підтримку від фондів PFRON
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
не застосовується (тільки онлайн)
Воєводство: Мазовецьке

освіта, інтеграція, люди в кризі, реабілітація, люди похилого віку, соціотерапія, працевлаштування, заняття для дітей

Товариство "Відкриті двері" є суспільно корисною організацією, яка вже понад 26 років підтримує людей, яким загрожує соціальна ізоляція: людей з обмеженими можливостями, бездомних, дітей та молодь з неблагополучних сімей, людей похилого віку. Ми утримуємо 14 інтернатних закладів, у тому числі 8 для людей з обмеженими можливостями, 1 центр денного перебування "Малий Ксьонжен" для дітей та молоді з району Прага-Пульноц у Варшаві.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Kонтакт:
Воєводство: Мазовецьке

люди в кризі, люди похилого віку

Ми допомагаємо дорослимб які мають проблеми зі здоров'ям та опинились в тяжкій життєвій ситуації, підтримуємо їхніх опікунів та залучаємо людей похилого віку до активності.
Мова
польська
Одержувачі послуг
дорослі
Онлайн-сервіси
Так - карта дружніх місць https://sedeka.pl/nasze-projekty/mapa-przyjaznych-miejsc
Воєводство:

фізіотерапія, медична допомога, психологічна підтримка, матеріальна допомога, психологічна порадня, реабілітація, медичне обладнання

Посилання веде на карту компаній, що надають підтримку людям з хворобами та інвалідністю. Дізнайтеся, де ви можете знайти компанію поруч з вами зі списку та скористайтеся знижками.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
не застосовується (тільки онлайн)
Kонтакт:
Воєводство: Мазовецьке

статеве виховання, правова допомога, психологічна підтримка, матеріальна допомога, реабілітація, спорт, Україна, воркшопи, працевлаштування, допомога опікунам, заняття для дітей

Ми підтримуємо людей з інвалідністю та хронічними захворюваннями, щоб вони були активними у всіх сферах життя. Підтримка включає активну реабілітацію для дітей та дорослих, заходи для дітей та дорослих, спортивну активізацію, статеве виховання, портал збору коштів, субрахунок, консультування та професійну активізацію.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Kонтакт:
Воєводство: Великопольське

діагностика, lgbtqia+, люди в кризі, медична допомога, тренінги, Україна, воркшопи

"""Фундація ""Прийняття"" - це єдина організація у Великопольщі, створена і керована трансгендерними людьми. В даний час наша діяльність зосереджена на наданні першої медичної допомоги людям, які перебувають під загрозою соціальної ізоляції. Ми проводимо курси, семінари та інструктажі. Маємо власних рятувальників, рятувальне обладнання та проводимо профілактичні огляди. Ми співпрацюємо з лікарями та медичними працівниками""."
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
дорослі, молодь
Kонтакт:
Воєводство: Мазовецьке

глухота, переклад

Migam - це компанія позитивного впливу (Social Impact) для спільноти глухих. Нашими клієнтами є компанії та установи, а нашою цільовою групою - глухі люди. З початку нашої роботи ми переклали близько 300 000 дзвінків (через нашу систему відеодзвінків) та понад 5 000 відео та документів. Співзасновниками Migam є глухі люди, фахівці з мови жестів, CODA (чуючі діти глухих батьків).
Мова
польська, Польська жестова мова, Українська жестова мова
Одержувачі послуг
дорослі
Онлайн-сервіси
Так - всі заходи
Воєводство: Малопольське

матеріальна допомога, люди похилого віку, медичне обладнання, допомога опікунам

Фундація "Життя, сповнене можливостей" створений для людей з інвалідністю, їхніх родин та людей похилого віку, які часто страждають від самотності. Наша діяльність спрямована, серед іншого, на надання консультацій щодо вибору відповідного реабілітаційного обладнання, інвалідних візків або допоміжних засобів. Ми також намагаємося надавати логістичну підтримку для перевезення людей, обладнання та матеріалів усім, хто звертається по допомогу.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Мазовецьке

люди в кризі, психологічна підтримка, попередження насильства

Товариство "Психічна рівність" - це неурядова організація, що працює для людей, які потребують підтримки, розради та душевної рівноваги. Метою асоціації є протидія всім формам і проявам соціального виключення або соціальної маргіналізації окремих осіб чи соціальних груп.
Мова
польська
Одержувачі послуг
дорослі, молодь
Воєводство: Куявсько-Поморське

медична допомога, реабілітація, медичне обладнання, працевлаштування, допомога опікунам

Ми опікуємося дітьми віком до 18 років, які потребують лікування та реабілітації. Насамперед, ми фінансуємо обстеження, лікування, операції, реабілітацію, медикаменти, проїзд та перебування наших юних підопічних у лікувальних закладах по всьому світу.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, молодь
Kонтакт:
Воєводство: Мазовецьке

освіта, біженці, гуманітарна допомога, Україна, працевлаштування, допомога опікунам

Республіка Pro Bono - це організація, яка працює для людей, що потребують допомоги. Ми займаємося гуманітарною допомогою, професійною активізацією, реалізацією проектів, що підтримують процес адаптації біженців у Польщі, освітньою та організаційною підтримкою. Наша діяльність спрямована на людей з меншин та біженців, людей з обмеженими можливостями, одиноких батьків, людей з неблагополучних сімей.
Мова
англійська, польська, російська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Малопольське

освіта, інтеграція, мовні курси, Україна, воркшопи, заняття для дітей

Діяльність на користь мешканців та мешканок краківського району Старі Дембники, сусідів та біженців з України. Інтеграційні заходи.
Мова
англійська, польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Підляське

глухота, інтеграція, мовні курси, переклад, воркшопи

Товариство допомоги глухим "MIG-iem" - це організація для глухих та слабочуючих людей. Асоціація пропонує безкоштовну допомогу перекладача жестової мови у всіх сферах життя, різноманітні групові заходи, семінари, спеціальні заходи для інтеграції глухих і чуючих людей, а також курси жестової мови на всіх рівнях.
Мова
польська
Одержувачі послуг
дорослі
Воєводство: Сілезьке

інтеграція, спорт, воркшопи, заняття для дітей

Клуб активності для дітей та молоді з аутизмом.
Мова
польська
Одержувачі послуг
дорослі, молодь
Воєводство: Великопольське

реабілітація, люди похилого віку, спорт

Товариство працює над забезпеченням рівних можливостей для людей з обмеженими можливостями пересування, в тому числі ампутантів.
Мова
польська
Одержувачі послуг
дорослі
Воєводство: Великопольське

правова допомога, спорт, воркшопи, працевлаштування, заняття для дітей

Фундація організовує заходи для дітей, молоді та дорослих, надає соціальні, професійні та юридичні консультації, а також активізує людей з інвалідністю через спорт.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - юридичні консультації https://podajdalej.org.pl/co-robimy/porady-prawnika/
Воєводство: Вся Польща

реабілітація, спорт, воркшопи, працевлаштування

Фундація реалізує програму соціальної та професійної активізації для людей з постійними травмами спинного мозку, які пересуваються на інвалідних візках, щоб допомогти їм відновити свою незалежність.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Любуське

психологічна підтримка, реабілітація, люди похилого віку, воркшопи, заняття для дітей

Допомога хворим людям, людям з ризиком соціальної ізоляції та людям з інвалідністю в лікуванні, реабілітації та відновленні.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Люблінське

реабілітація, допомога опікунам, заняття для дітей

Ми спеціалізуємося на підтримці людей з церебральним паралічем, людей з комунікативними труднощами, включаючи афазію, людей з комплексними порушеннями.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі
Воєводство: Мазовецьке

освіта, глухота, мовні курси, тренінги, переклад, воркшопи

Академія молодого глухого працює для всебічного розвитку дітей, молоді, глухих та слабочуючих дорослих. Подолання бар'єрів, пов'язаних з порушенням слуху, соціальна інтеграція та активізація в культурній, мистецькій, освітній, професійній, інформаційній, спортивній та рекреаційній діяльності.
Мова
польська, Польська жестова мова
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Kонтакт:
Воєводство: Великопольське

діагностика, фізіотерапія, медична допомога, реабілітація, люди похилого віку, тренінги

Фундацію було створено з метою здійснення комплексної діяльності з охорони здоров'я та надання медичної допомоги дітям і дорослим, які перебувають під ризиком соціальної ізоляції, включаючи підтримку та керівництво медичними, освітніми, соціальними та благодійними ініціативами", - йдеться у повідомленні.
Мова
польська
Одержувачі послуг
дорослі
Kонтакт:
Воєводство: Куявсько-Поморське

освіта, інтеграція, біженці, люди в кризі, Україна

Ми працюємо проти виключення маргіналізованих людей, меншин, біженців, людей з обмеженими можливостями, людей з ризиком бідності. Ми спільно створюємо освітні, дослідницькі та соціальні заходи, завжди відкриті, синкретичні та міждисциплінарні.
Мова
англійська, польська, українська
Одержувачі послуг
дорослі
Онлайн-сервіси
Так - аудіо, відео та текстові публікації, наприклад, https://ariari.org/materialy-wideo/
Kонтакт:
Воєводство: Лодзьке

діагностика, освіта, медична допомога, психологічна підтримка, тренінги, воркшопи

Фундація працює для людей з аутизмом, розширюючи доступ до діагностики, освіти, формування толерантного ставлення та інших форм підтримки.
Мова
англійська, польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Мазовецьке

інтеграція

"""PFON"" - це неприбуткова організація зі статусом суспільно корисної організації (PBO), яка об'єднує асоціації та спілки асоціацій людей з інвалідністю в Польщі. З 2004 року PFON є членом Європейського форуму інвалідів (EDF). Місія Форуму полягає в об'єднанні соціальних та інституційних сил для створення умов для рівних можливостей, рівноправної участі в житті суспільства і боротьби з усіма формами дискримінації людей з інвалідністю, щоб вони могли жити з гідністю і в повній мірі користуватися своїми правами людини""."
Мова
польська
Одержувачі послуг
дорослі
Онлайн-сервіси
Ні - аудіо-, відео- та текстові публікації, наприклад
Воєводство: Малопольське

люди похилого віку, медичне обладнання, допомога опікунам

Підтримка людей з інвалідністю, їхніх родин та людей похилого віку. Ми допомагаємо з придбанням та оформленням документів, необхідних для отримання фінансування на необхідне медичне/реабілітаційне обладнання.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
дорослі
Онлайн-сервіси
не застосовується (тільки онлайн)
Воєводство: Підкарпатське

допомога постраждалим від насильства, психологічна підтримка, матеріальна допомога, попередження насильства, тренінги, воркшопи, допомога опікунам

Місія Фундації - працювати заради щасливого дитинства. Фундація підтримує дітей, сім'ї, батьків та опікунів, насамперед прийомних батьків.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі
Онлайн-сервіси
Ні - аудіо-, відео- та текстові публікації, напр.
Воєводство: Підкарпатське

освіта, інтеграція, біженці, воркшопи, заняття для дітей

Товариство керує Центром психофізичного розвитку TUTU в Жешуві, а також низкою культурних та розвиваючих заходів, спрямованих на дітей, дорослих та молодь.
Мова
англійська, польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Ні - аудіо-, відео- та текстові публікації, напр.
Воєводство:

освіта, глухота, інтеграція, сліпота, тренінги, воркшопи, працевлаштування, допомога опікунам

Інформаційні портали, що збирають корисну інформацію для людей з інвалідністю з різних сфер життя, зокрема. Соціальна дія, консультування, право, медицина.
Мова
англійська, польська
Одержувачі послуг
дорослі
Онлайн-сервіси
Воєводство: Підкарпатське

допомога постраждалим від насильства, психологічна підтримка, психологічна порадня, попередження насильства

Місія Фундації - профілактика та зміцнення психічного здоров'я. Фундація реалізує проект "ПРОФІЛЬНА психологічна допомога!", спрямований на українських жінок та українок з інвалідністю, в рамках якого надає підтримку особам з неповносправністю та їхнім опікунам/піклувальникам.
Мова
польська, російська, українська
Одержувачі послуг
дорослі
Воєводство: Люблінське, Лодзьке, Мазовецьке, Поморське

біженці, люди в кризі, гуманітарна допомога, люди похилого віку, Україна

Підтримка людей з розумовою неповносправністю через професійну та соціальну активізацію. Фундація також утримує 5 будинків для біженців, де безкоштовно проживають жінки з дітьми, люди з інвалідністю та люди похилого віку.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Поморське

освіта, інтеграція, логопедія, педагогічна підтримка, психологічна підтримка, допомога опікунам, заняття для дітей

Місією Фундації підтримки розвитку I TEZ є вся діяльність, спрямована на розвиток, освіту та соціальну інтеграцію дітей, підлітків та дорослих з порушеннями розвитку та функціональними розладами, особливо людей з синдромом Дауна.
Мова
англійська, польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Малопольське

освіта, психологічна підтримка, реабілітація, тренінги, воркшопи, працевлаштування, допомога опікунам, заняття для дітей

Фундація вже 20 років працює для людей з синдромом Дауна та їхніх родин у сферах освіти, інтеграції, реабілітації, професійної та соціальної активізації.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Воєводство: Мазовецьке, Поморське

освіта, допомога постраждалим від насильства, правова допомога, психологічна підтримка, попередження насильства, телефон довіри, допомога опікунам

Ми захищаємо дітей від насильства та сексуальної експлуатації вже понад 30 років. Ми надаємо дітям та їхнім опікунам підтримку, професійну психологічну та юридичну допомогу. Ми навчаємо дорослих, як розумно та ефективно реагувати на насильство над дітьми та що робити, якщо вони підозрюють, що дитина зазнає насильства.
Мова
польська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - телефон довіри та онлайн-кампанії https://fdds.pl/co-robimy/udzielamy-wsparcia-przez-telefon.html
Воєводство: Лодзьке

люди в кризі, допомога постраждалим від насильства, психологічна підтримка, попередження насильства, телефон довіри, воркшопи, допомога опікунам

Фундація працює задля психічного здоров'я дітей. Терапевтична допомога, підтримка після воєнних травм, профілактичні семінари в школах, соціально-терапевтичний денний центр.
Мова
польська, українська
Одержувачі послуг
діти, дорослі, молодь
Онлайн-сервіси
Так - телефон довіри
Ми докладаємо всіх зусиль, щоб інформація, представлена на цьому веб-сайті, була якомога актуальнішою. Однак, якщо ви вважаєте, що будь-яка інформація потребує оновлення, ми будемо дуже вдячні, якщо ви надішлете нам електронного листа на адресу di@frd.org.pl. Якщо ви представляєте організацію, яка працює для людей з інвалідністю і хотіли б бути включеною до цього списку – будь ласка, також повідомте нам про це, надіславши електронного листа на адресу di@frd.org.pl. Дякуємо за вашу підтримку!
Діяльність реалізується Фундацією розвитку дітей ім. Яна Амоса Коменського в рамках коштів, наданих Plan International. Вищезазначена організація не несе відповідальності за представлений зміст.